• Prisijungti

    Priminti slaptažodį?


    Registruotis
  • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, danija.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su danija.lt slapukų naudojimo politika.
x
PAPILDOMA -10% nuolaida visiems laisvalaikio batams su kodu: SPORT10. Pasiūlymas baigsis už . Prekių kiekis ribotas.

Patarimai, kaip išsirinkti aukštakulnius

Kaip išsirinkti aukštakulnius?

Aukštakulniai bateliai moterims – tai šimtmečius skaičiuojanti mados tendencija, užkariavusi viso pasaulio moterų širdis. Su dailiais aukštakulniais ne tik ūgtelėsit keliais centimetrais, bet ir pajusite, kaip išsitiesia Jūsų nugara, eisena tampa grakštesnė, o visas pasaulis krenta Jums po kojomis! Deja, nors aukštakulniai garsėja stilingumu, patogumas nėra jų stiprioji pusė. Kad nauji bateliai ne tik atkreiptų aplinkinių dėmesį, bet ir būtų malonūs avėti, aukštakulnius rinkitės atsakingai! Čia rasite 5 praktinius patarimus, kurie padės nepasimesti batų parduotuvėje – erdvėje, kur karaliauja stilius, grožis ir mada! 

1. AUKŠTAKULNIŲ DYDIS

Pirkti netinkamo dydžio aukštakulnius yra didžiausia ir pati skausmingiausia klaida. Nepamirškite, kad Jūsų pėdos keičiasi visą gyvenimą, todėl niekuomet nepirkite batų, prieš tai jų nepasimatavusios. Rekomenduojama aukštakulnius matuotis vakare, kadangi pirmojoje dienos pusėje pėda yra mažesnė. Skirtingų gamintojų avalynės dydžiai taip pat gali šiek tiek skirtis. Net ir tuo atveju, jei batai Jums atrodo dailūs, tačiau jaučiate, kad jie nėra patogūs, mintis „priprasiu“ dažniausiai baigiasi dar viena nedėvima batų pora. 

2. AUKŠTAKULNIŲ PADAS

Renkantis aukštakulnius, labai svarbu įvertinti jų padą. Nuo pado linkio priklausys ir avalynės patogumas. Deja, tikrai nepakaks vien apžiūrėti batelius – apsiaukite juos ir šiek tiek pavaikščiokite. Jei jaučiate, kad aukštakulniai yra nepatogūs, neapgaudinėkite savęs ir ieškokite kitos batų poros.

Jei ieškote išskirtinio dizaino avalynės, pagalvokite apie šiuo metu itin madingus moteriškus batus su grubiu padu ar platforma. Paprastai šie bateliai moterims yra kur kas patogesni už smailiakulnius, kadangi mažiau išlenkia pėdą ir suteikia daugiau stabilumo. Įsitikinkite, kad batų padas yra pakankamai lankstus. Priešingu atveju, Jūsų pėda bus įkalinta horizontalioje padėtyje, todėl jausite nuolatinį diskomfortą, o Jūsų eisena atrodys nerangi ir sunki. 

3. KULNIUKO AUKŠTIS

Klaidingai manoma, kad kulniuko aukštis nusako aukštakulnių patogumą. Nors optimaliu laikomas 3–7 cm kulniukas, tačiau tai nereiškia, kad 5 cm aukštakulniai bus idealiai patogūs, o 8 cm – taps diskomforto priežastimi. Jei bato padas ir pagrindas yra patogūs, puikiai jausitės tiek su žemesniu, tiek su aukštesniu kulniuku. Šiuo metu itin madingi aukštakulniai su platforma priekinėje bato dalyje leidžia paaukštinti kulniuką ir apsaugoti pėdą nuo pernelyg didelio išlenkimo. Tai optimalus sprendimas moterims, norinčioms jaustis patogiai ir džiaugtis stilingu įvaizdžiu. 

4. PRIEKINĖ AUKŠTAKULNIŲ DALIS

Paprastai renkantis aukštakulnius batelius, didžiausias dėmesys skiriamas galinei bato daliai – kulniuko aukščiui ir formai. Vis dėlto, ne ką mažiau svarbi ir batų nosis, kadangi avint aukštakulnius pagrindinis krūvis tenka priekinei pėdos daliai. Jei aukštakulnių noselė bus ankšta ir nepatogi, o Jūsų pirštai remsis į batelių priekį, vaikščiodami jausite skausmą, pėda greitai pavargs, gali atsirasti pūslių ir nuospaudų.

Kad jaustumėtės patogiai, rinkitės klasikinės formos aukštakulnius su lengvai užapvalinta batų nosele. Įsitikinkite, kad batai yra tinkamo dydžio ir Jūs galite lengvai pajudinti kojų pirštus. Jei renkatės aukštakulnius, kurių noselės priekis yra iškirptas, rekomenduojama rinktis batelius, kurie neapnuogina visų pirštų. Priešingu atveju, net ir avint tinkamo dydžio aukštakulnius, jausite nepatogumą, kadangi pirštai visuomet slys į priekį.

5. GAMYBINĖS MEDŽIAGOS

Įvertinkite, iš kokios medžiagos pagaminti aukštakulniai bateliai. Jūsų pėdos geriausiai jausis natūralios odos avalynėje. Sintetiniai batai yra pigesni ir atrodo dailiai, tačiau kur kas greičiau dėvisi ir paprastai skatina pėdas prakaituoti.

Lakuotos odos bateliai moterims nesitampo ir sunkiai prisitaiko prie pėdos, todėl šiuo atveju rinkitės tik idealiai Jūsų pėdai tinkančius aukštakulnius, t. y., jei jaučiate, kad bateliai yra ankštoki, nesitikėkite, kad jie greitai prasitampys. Verstos odos bateliai yra kur kas minkštesni ir greitai prisitaiko prie pėdos, tačiau tokios avalynės priežiūra reikalaus kur kas daugiau Jūsų dėmesio.

Jei vairuojate, atkreipkite dėmesį į aukštakulnių kulniukus – Jums netiks lygia ar versta oda aptrauktas kulniukas, kadangi jis greitai apsitrins ir susidėvės. Rinkitės batelius, kurių kulniukas pagamintas iš vientisos medžiagos ir neturi papildomų dekoro elementų.

STILISTO PATARIMAS

Nepasimeskite itin gausioje aukštakulnių pasiūloje! Nereikėtų rinktis avalynės, kurios neturėsite prie ko derinti. Kitaip sakant, pirkdami batus, visų pirma pagalvokite, prie kokių kelnių, sijono ar kostiumėlio jie tiktų. Tinkamai parinkti aukštakulniai net ir senai aprangai suteiks naujų spalvų! Tiesa, nepamirškite auksinės taisyklės – kuo batelių kulniukas aukštesnis, tuo sijonas ar suknelė turi būti ilgesni. Ir priešingai, – prie trumpos suknelės derinkite žemesnio kulniuko batelius.

Jei norite, kad aukštakulniai taptų pagrindiniu Jūsų aprangos akcentu, rinkitės išskirtinio dizaino batelius. Tokiu atveju drabužiai turėtų būti kuklesni ir neužgožti avalynės, pvz., ryškiaspalviai aukštakulniai taps puikiu vienspalvių drabužių akcentu. Jei norite avalynės, kuri pernelyg neišsiskirstų, tačiau pabrėžtų Jūsų kojų ilgumą, rinkitės kūno spalvos modelius.

Rodyti daugiau